Csomay Kálmán Építőipari Nívódíj 2020

A Veszprém Megyei Mérnöki Kamara, a Magyar Építészek Veszprém Megyei Kamarája, a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara (mint Alapítók), a Veszprém Megyei Önkormányzat, és Veszprém Megyei Jogú Város elvi támogatásával díjat alapított, Csomay Kálmán ÉPÍTŐIPARI NÍVÓDÍJ néven.

A Nívódíjat Veszprém megye meghatározó és egyedülálló épített alkotásainak díjazására hozták létre. A Díj az alkotásra felhelyezett feliratos emléktáblából, illetve a tulajdonosnak, üzemeltetőnek átadott díszes oklevélből áll, amely tartalmazza az építtető és az alkotók nevét is. Az eredményhirdetésre a díjazott alkotásokról tabló készül.

A Nívódíj azon Veszprém Megyében létrehozott alkotásoknak adományozható, melyek

• megvalósítása 5 évnél régebben történt,
  • a kivitelezés óta eltelt időben, az üzemeltetés során igazolták a várhatóan tartós, az eredeti célnak megfelelő használat lehetőségét
  • kiemelkedő az építészeti/esztétikai megjelenésük,
  • anyaghasználatuk mértéktartó
  • példa értékű, hibátlan a kivitelezés minősége
  • a településképet pozitívan befolyásoló hatása van
  • a környezet ápoltsága és rendezettsége is kiemelkedő

Részletek a mellékletben találhatóak.

CsatolmányMéret
PDF ikon felhívás450.26 KB